Pindajúci národ

Autor: Martina Klesniaková | 18.11.2015 o 8:03 | Karma článku: 8,26 | Prečítané:  2026x

Včera som mala zaujímavú debatu s jedným "budhistom" :) Medziiným vypustil priam epochálnu vetu: "Keď som rozmýšľal, do ktorej krajiny sa narodím, nechápem, prečo som si vybral práve Slovensko!" "Vážne? A prečo?" pýtam sa.

"Lebo tu sú ľudia takí prízemní - neduchovní. Každý každého za niečo odsudzuje, všetci sa len sťažujú, všade počuť samé ohováranie!"

"Hm," zamyslela som sa: "Ako ťa tak počúvam, tak si vlastne medzi svojimi."

Zarazene zaklipkal očami a chvíľu mu trvalo, kým si uvedomil, že vlastne práve urobil to, čo mu tak vadí na všetkých tých  "neduchovných, prízemných" Slovákoch.

A vlastne mal úplnú pravdu. My sme taký pindajúci národ - každý tu pindá na každého: hentá knedľa čo má na sebe? tamten truľo jak zaparkoval? tá chudera čo si ku mne dovoľuje? tentam čo sa tak rozťahuje?

Dokonca keď si hľadáme k sebe vhodného partnera, očarí nás ten, ktorý vie najutešenejšie pindať - zaľúbene ho počúvame a už dopredu plesáme, ako krásne si budeme spolu rozumieť - sedkať si doma v teplúčku a chichotať sa svorne na všetkých tých trapkoch vonku - akí sú hlúpi a nemotorní - samý primitív - len my dvaja sme úplne normálni. (Ani si pri tom sladkom spoločnom pindaní nevšimneme, že po čase už veselo pindáme jeden na druhého a začíname byť z neho poriadne znechutení - veď je to vlastne presne taký istý obmedzenec, ako všetci tí ostatní tupci naokolo!) Prečo len musím žiť v takom Kocúrkove? Človek sa tu cíti ako múdry Maťko medzi bláznami...

Nuž, budeme tu musieť žiť až dovtedy, kým si neuvedomíme, že sme medzi svojimi. Že oni sú len naše zrkadlá, ktoré nám ukazujú to, čo nevidíme sami na sebe. Málokto dokáže rozoznať, že to, čo ho znervózňuje na druhých, je vlastne jeho vlastný odraz. Kto mi neverí, nech len skúsi prestať pindať aspoň na jeden týždeň - a to aj v myšlienkach - sám pre seba! Skúsme proste brať veci také, aké sú a nijako ich nekomentovať. Zdržme sa kritických pripomienok a zakážme si na chvíľu predstavu, že existuje niečo, čo sa nám nepáči! Zamerajme svoj vnútorný filter na hľadanie krásy! Skúsme porozmýšľať, či v tom, na čo tak usilovne pindáme, naozaj nie je ani štipka niečoho dobrého a užitočného! A potom pozorujme, čo sa stane! Úprimne? Neverím, že sa niekomu podarí prestať pindať na celý jeden týždeň! Aspoň mne sa to doteraz nikdy nepodarilo :) :)

A tak si tu všetci spoločne pindáme a znečisťujeme vzduch svojimi "inteligentnými" komentármi - svorne si tu smradíme, a potom si v tom smrade vedno nažívame ako v takej psej búde - a máme tu "smrádeček ale teploučko" :)

Pánboh nás poteš! :D

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA EVY BORUŠOVIČOVEJ

Očkovanie ako rýchlotest racionality

Dnes sa menej bojuje oceľou a viac dezinformáciami. A vakcínami.


Už ste čítali?