Život je ako hra s loptou

Autor: Martina Klesniaková | 4.11.2014 o 5:22 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  178x

Nemôžete spraviť chybu - nech urobíte čokoľvek - všetko je dobré bez ohľadu na následky. Je to veľmi provokačné tvrdenie v spoločensko-kultúrnom prostredí, v ktorom sa deťom od malička vtĺkajú do hláv rôzne pravidlá a normy - a každé "pochybenie" sa tvrdo trestá, však?

V skutočnosti ide o to, že tento pozemský život nie je žiadna ŠKOLA, v ktorej by sme sa MUSELI ustavične zdokonaľovať a učiť - a nie je to ani KARMA, ktorá by nám pomstychtivo vracala všetko, čo sme komu urobili. Nič také zlomyseľné a násilné neprežívame!

Život je séria experimentov - všetko, čo robíme, robíme zo zvedavosti - a to dokonca aj podvedomé úkony, ktoré neovplyvňujeme vôľou. Jednoducho sme v hĺbke duše zvedaví, aké by to bolo, keby sme to urobili. A táto naša zvedavosť je vzrušujúca, hravá a nevinná - presne ako u detí na detskom ihrisku.

Predstavte si sami seba pred Vaším narodením: kde ste boli a čo ste robili? Žili ste si ako guľka energie v blahobytnom a milujúcom prostredí - stále sýti, spokojní, veselí a šťastní. Nemali ste fyzické telo - a teda žiadne problémy s jeho údržbou, výživou a presunmi. Stačilo si predstaviť, kam chcete ísť - a boli ste tam - dokonca hneď na niekoľkých miestach naraz. Toto sú fakty, ktoré potvrdzujú ľudia po precitnutí z kómy, ale aj ľudia praktizujúci channeling a schopní komunikovať s dušami zosnulých.

O čo teda ide v našom živote? O zažívanie kontrastu k nekonečnému blahobytu a dokonalosti pred naším narodením. Predstavte si, že ste asi tak 200 rokov denno-denne 24 hodín v kuse šťastní! Začne Vám z toho šibať a už si to šťastie ani poriadne neuvedomujete - začnete byť zvedaví, aké by to bolo zažiť opak - a tak sa narodíte na Zem. Len vo fyzickom tele sa dá zažiť bolesť, choroba, chudoba, krivda alebo nenávisť.

Iste ste už videli tvrdohlavé batoľa, ktoré chce chytiť do ruky oheň. Darmo mu matka bude brániť a tvrdiť, že to páli - čo to znamená "páli"??? Dieťa tomu slovu nerozumie až dovtedy, kým sa nedotkne ohňa. Potom je už spokojné - lebo sa dozvedelo, AKÉ BY TO BOLO chytiť oheň - a viac to nepotrebuje skúšať. Preto nie je múdre brániť deťom v životnej skúsenosti, nech by bola akokoľvek nepríjemná, treba ich len sprevádzať a dohliadať na ich zdravie a bezpečnosť.

Pokiaľ ide o našu bezpečnosť v pozemskom živote - sme absolútne neohrození a nemôže sa nám nič stať. Môžeme si síce fyzicky ublížiť - ale to je len súčasť experimentovania - aké by to bolo zažiť tento typ bolesti? Môžeme o všetko prísť - ďalší pokus: aké by to bolo, zažiť takéto obmedzenie? Môžeme prísť dokonca aj o život - ale aká je to katastrofa? Prečo by to malo byť "strašné"?? Vrátime sa predsa do blahobytného milujúceho priestoru, v ktorom budeme ďalších 200 rokov dokonale šťastní a spokojní!

Takže načo toľko pravidiel a noriem? Načo toľko hystérie okolo toho, čo je správne, a čo nesprávne? Načo tá prehnaná snaha o dokonalosť? Dajte dieťaťu loptu a sledujte ho, čo s ňou robí. Alebo mu chcete prikazovať, ako sa s ňou má hrať? MUSÍ ju, podľa Vás, hádzať, alebo kotúľať? Ak hádzať, tak silno, alebo slabo? Ak kotúľať, tak rýchlo, alebo pomaly? Po rovine, alebo po šikmej ploche? Čo je podľa Vás správne? Ako sa SPRÁVNE hrať s loptou??

Rovnako nezmyselné slovné spojenie, ako "SPRÁVNE sa hrať s loptou", je "SPRÁVNE ŽIŤ". Neexistuje spôsob, ako "správne žiť" - presne ako neexistuje spôsob, ako sa "správne hrať s loptou". S loptou robíme to, čo sa nám zachce - to, čo cítime - tešíme sa z nej, neprikladáme jej žiadnu prehnanú dôležitosť.

A presne o tomto je aj náš pozemský život. Karma nie je žiadna pomsta - je to len obyčajná - naša vlastná - zvedavosť: ak sme boli tyrani, v ďalšom živote sme zvedaví, ako sa cítili naše obete - a rozhodli sme sa to skúsiť. Emocionálna bolesť je pre nás rovnako neznáma a zaujímavá, ako pre batoľa slovo "páli". Kým to nevyskúša - nerozumie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Návrat Ščurka z basy k hokeju: vražda, klamstvá aj podozrenie z korupcie

Pôvodne mu hrozilo až 20 rokov. Prečo dostal hokejista Ščurko za brutálnu vraždu rozhodcu Mareka Liptaja len mierny trest.

SVET

Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie. Má už 226 obetí

Tisíce ľudí utekali ulicami, padali aj budovy. Medzi obeťami sú aj deti.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?