Ohováranie

Autor: Martina Klesniaková | 4.2.2014 o 10:11 | (upravené 4.2.2014 o 10:24) Karma článku: 6,16 | Prečítané:  1457x

Ohováranie je úmyselné šírenie nezmyslov o vašej osobe, verejná kritika, ktorá sa často nezakladá na pravde a jej cieľom je úmyselne poškodiť vaše dobré meno. K takémuto konaniu sa obvykle uchyľujú znudení ľudia nespokojní so svojím životom a neschopní vytvoriť niečo užitočné.

diamantdiamantinvestujte.info

Aby prekričali nepríjemný pocit, ktorý majú sami zo seba, vyberú si obeť, ktorá je výnimočná, a ktorej niečo závidia. Kritikou výnimočného človeka sami seba morálne stavajú nad neho a budujú si tak falošný dojem svojej vlastnej dôležitosti.

Ako sa proti ohováraniu brániť? Ohováranie je trestný čin, ktorého skutková podstata je upravená v zákone č. 140/1961 Zbierky Trestných zákonov. Ak máte písomný dôkaz o ohováraní, môžete na jeho autora podať trestné oznámenie. Ak nemáte dôkazy, potom môžete z ohovárania niečo vyťažiť.

Vyťažiť nejaké výhody môžete zo všetkého, čo sa vám v živote prihodí. Nemôžete ovládať konanie druhých ľudí, ale môžete ovládať svoje osobné vyžarovanie. Aby ste zneškodnili ohováranie, môžete postupovať nasledovne:

Ak sa cítite ohrozený a nenávidený, nalaďte sa na pocit chránený a milovaný. Vo svojej minulosti pohľadajte zážitky, kedy ste boli milovaní a chránení.

Vymenujte si všetky svoje úspechy a kvality.

Toto naladenie priamo ovplyvní vaše činy – nebudete bojovať s útočníkom a nepridáte mu tak na dôležitosti, o ktorú mu ide. Naopak – budete ho ignorovať a zameriavať sa na ľudí vo svojom okolí, ktorí vás oceňujú a majú vás radi. Pre posilnenie vašej ignorácie si prečítajte motivačnú knihu od Wayne Dyera, ktorá vám pomôže sústrediť svoje myšlienky na to, čo chcete. Ak neradi čítate, postačí, keď si pustíte film so svojím obľúbeným akčným hrdinom, ktorý úspešne prekonáva všetky prekážky. Podvedome sa s týmto hrdinom stotožníte a budete sa cítiť silnejší.

Zamerajte svoju pozornosť na výhody, ktoré vám útočník priniesol, sú to napríklad tieto:

- získali ste silu v ovládaní svojich myšlienok – nedovolili ste útočníkovi, aby vás vtiahol do svojich nezmyslov a nenechali ste sa od neho okradnúť o čas

-útočník vám získal nových stúpencov, pretože medzi ľuďmi sa nájde dostatok takých, ktorí sa postavia na vašu stranu, lebo ste im sympatickí

-lepšie sa budete sústrediť na prácu, lebo sa budete pomocou nej snažiť odpútať svoju myseľ od nepríjemných myšlienok

-uvedomíte si svoju veľkosť, pretože len malí a neúspešní ľudia sa vyvyšujú poškodzovaním druhých. Vďaka ohováraniu ste sa zaradili medzi úspešné filmové hviezdy, ktoré sú častým terčom zlomyseľných útokov.

A na záver: nezabudnite, že aj zablatený diamant navždy ostane diamantom

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Návrat Ščurka z basy k hokeju: vražda, klamstvá aj podozrenie z korupcie

Pôvodne mu hrozilo až 20 rokov. Prečo dostal hokejista Ščurko za brutálnu vraždu rozhodcu Mareka Liptaja len mierny trest.

SVET

Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie. Má už 226 obetí

Tisíce ľudí utekali ulicami, padali aj budovy. Medzi obeťami sú aj deti.

ŠPORT

Saganov debut na MS: žalúdočné problémy a hnev

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?