Zázrak - vedecké vysvetlenie

Autor: Martina Klesniaková | 5.11.2013 o 1:09 | (upravené 5.11.2013 o 2:20) Karma článku: 4,24 | Prečítané:  573x

Všetko okolo nás - vrátane našich tiel - sa skladá z atómov. Okolo jadra každého atómu krúžia elektróny, ktoré vedia stvárať neuveriteľné kúsky. Kvantová fyzika fascinujúco popisuje správanie elektrónov - a teda aj celej hmoty, s ktorou môžeme robiť priam neuveriteľné experimenty. Z doterajších poznatkov kvantovej fyziky vyplýva, že zázrak je obyčajný fyzikálny úkaz, ktorý môžeme kedykoľvek uskutočniť v laboratórnych podmienkach. Hmota - pozostávajúca z elektrónov - má totiž tú úžasnú vlastnosť, že dokáže z jedného miesta zmiznúť a objaviť sa inde. A keďže aj naše telá sú tvorené hmotou - aj my sa môžeme  z našej momentálnej reality jednoducho vypariť - a objaviť sa v iných životných podmienkach, ktoré by sa nám páčili oveľa viac.

Fire Magic GirlFire Magic GirlChibionpu

Kvantová fyzika objavila, že elektróny sa z bodu A do bodu B presúvajú tzv. kvantovými skokmi. Ale nepredstavujte si, že elektróny sú nejakí atléti, ktorí sa odrazia nožičkami v bode A - chvíľu letia vzduchom - a potom šťastlivo dopadnú do bodu B. Elektróny sú trochu prefíkanejšie - skáču z miesta na miesto tak, že z bodu A jednoducho zmiznú - a vzápätí sa objavia v bode B. Bod B elektrónom určuje ich pozorovateľ svojimi myšlienkami. Preto stačí trvalo zameriavať myšlienky na miesto a okolnosti, v ktorých sa chceme ocitnúť.

Väčšinou však zameriavame svoju pozornosť na to, čo sa práve deje - a rozčuľujeme sa nad tým. Vôbec si pritom neuvedomujeme, že naše elektróny každú chvíľu zmiznú z miesta, na ktorom sú - a objavujú sa na novom mieste. Náš život je v skutočnosti neustále nanovo vytváraná realita. Nám sa zdá, že sme stále v tej istej kaši - je to spôsobné tým, že ustavične sa v hlave zaoberáme tými istými myšlienkami. Naše elektróny tak miznú z bodu A - a namiesto toho, aby sme ich nasmerovali do bodu B - znovu ich nútime objaviť sa v bode A.

Naše myšlienky sú veľmi spoľahlivým väzením. Držia nás v presvedčení, že ovládať hmotu, aj svoju životnú situáciu, je niečo ťažké - ba priam nemožné. Ale predsa niektorí vyvolenci dokážu prechádzať cez stenu alebo kráčať po vode. Ako to dokážu? Umožňuje im to fakt, že atómy sú v skutočnosti plné prázdneho priestoru: keby ste si chceli predstaviť správne pomery rozmerov atómu, tak si predstavte atóm ako futbalový štadión. V jeho strede je jadro o veľkosti basketbalovej lopty. Okolo jadra po obvode štadióna obiehajú elektóny veľkosti golfových loptičiek. Vidíte, koľko je tam prázdenho priestoru? Ako je teda možné, že neprepadneme cez podlahu zloženú z atómov?

William Arntz to vo svojej knihe Čo my len vieme? vysvetľuje tak, že keď je ventilátor zastavený, môžeme medzi jeho listy prestrčiť ruku, lebo je tam prázdny priestor. Ale len čo sa ventilátor roztočí, vytvoria jeho listy nepriepustnú stenu, do ktorej by ste asi ruku nestrkali. Presne takto tvoria elektróny dojem pevnosti hmoty: obiehajú okolo atómového jadra takou rýchlosťou, že medzi ne nie je možné "strčiť ruku".

Elektróny sú miniatúrne pohyblivé potvory, ktoré citlivo reagujú na naše myšlienky. Myšlienkami ich môžeme zastaviť - a prestrčiť tak ruku cez stenu, alebo ich možeme rozkmitať tak rýchlo, že vytvoria na vodnej hladine pevnú plochu a my môžeme chodiť po vode. No väčšine z nás by stačilo prinútiť svoje elektróny zmiznúť z miesta, kde žijeme - a objaviť sa v inej realite, kde by sme mali k dispozícii všetko, čo nám chýba (napríklad veľa peňazí).

Zaujímavé fakty opisuje aj W.D.Wattles v knihe Veda o hatstve a ako ho získať. V nej sa dozviete, že:
"Existuje mysliaca substancia, z ktorej vznikli všetky veci, a ktorá vo svojej prvotnej podobe preniká, prestupuje a zapĺňa všetky úrovne stvorenia. Myšlienka v tejto substancii nadobúda formu, ktorá je obrazom významu myšlienky. Človek môže sformovať veci vo svojich myšlienkach a pôsobením myšlienky na nesformovanú substanciu môže vytvoriť vec, na ktorú myslí."

Takže nedostatok peňazí v skutočnosti neexistuje. Je to len sústavne nanovo vytváraná ilúzia masy ľudí. Stačilo by si dlhodobo predstavovať poriadny balík - a okolitá energia by sa doňo zhmotnila. S naším mozgom, ktorý vie pomocou myšlienok ovládať hmotu, sa dajú robiť naozaj fascinujúce experimenty. Škoda, že väčšina z nás svoj mozog využíva len ako svoje vlastné väzenie

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Návrat Ščurka z basy k hokeju: vražda, klamstvá aj podozrenie z korupcie

Pôvodne mu hrozilo až 20 rokov. Prečo dostal hokejista Ščurko za brutálnu vraždu rozhodcu Mareka Liptaja len mierny trest.

SVET

Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie. Má už 226 obetí

Tisíce ľudí utekali ulicami, padali aj budovy. Medzi obeťami sú aj deti.

ŠPORT

Saganov debut na MS: žalúdočné problémy a hnev

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?