Po čom ženy túžia?

Autor: Martina Klesniaková | 9.1.2014 o 16:34 | (upravené 13.1.2014 o 19:18) Karma článku: 2,88 | Prečítané:  153x

Nedávno som si pozrela film s Cameron Diaz a Tomom Cruisom: Zatiaľ spolu, zatiaľ živí. Je to akčná romantika – žáner, pri ktorom zakaždým spoľahlivo zabúdam na všetky starosti. Hlavný hrdina ma uchvátil svojou neobyčajnou šikovnosťou kombinovanou s neprestajným džentlmentstvom.

Knight & DayKnight & Day20th Century Fox

Asi každá žena by si želala za partnera ochrancu, ktorý by bol silný a neústupný – ale k nej samotnej by sa vždy správal jemne a pozorne. Nemusel by jej z cesty odpratávať zrovna zloduchov, ale mohol by odpáliť aspoň zopár existenčných a organizačných problémov. Kto by nechcel mať po boku človeka, ktorý nepozná slovo „nemožné“, neverí v osud, ale v šťastie a v každej situácii vie nájsť niečo pozitívne?

Ľudia, ktorí veria v osud, si často myslia, že nemajú život vo svojich rukách, a tak sa občas stavajú do role obete. Naproti tomu hlavný hrdina tohto filmu veril, že bude mať šťastie – a naozaj ho mal - vo všetkom, do čoho sa pustil.

Hlavná hrdinka každú chvíľu upadala do bezvedomia a v polospánku sledovala, ako sa jej hrdina medzitým činí a rieši ťažkosti. V skutočnom živote to je ale tak, že tým akčným hrdinom je žena – a jej bezstarostné dieťa si zatiaľ žije svoj veselý spomalený život.

Ktorá mama nezažila, že zatiaľ čo ona rieši účty, časové plány, pokazené hračky i elektrospotrebiče, deravé nohavice, "zmenšujúce sa" detské topánky a nároky klientov či zamestnávateľov, jej dieťa sa pohoršuje nad tým, že sa ráno musí samé obliecť – a ešte k tomu rýchlo! Aká krivda!

Pre ženu je príjemnejšie prenechať rolu živiteľa rodiny partnerovi. V oblasti financií chce byť pasívnou a prijímajúcou – len vtedy sa jej ženskosť môže naplno rozvinúť do nehy, lásky a rodinného pokoja. Mnohým ženám však v uskutočnení tejto ilúzie bráni strach. Nevedia, či budú niekedy schopné nejakému mužovi dôverovať natoľko, že by existenčnú otázku seba a svojich detí vložili do jeho rúk.

Inšpirujúci film s akčným Tomom Cruisom a odovzdanou Cameron Diaz možno využiť aspoň ako vizualizačnú techniku. Keďže presne ilustruje to, po čom v hĺbke svojej duše ženy túžia, nejaký čas si ho môžu púšťať každý deň. Popri tom by mohli napríklad šľapať na stacionárnom bicykli. Výborne by im to pomáhalo prekonávať závislosť na sladkostiach. Po sladkostiach totiž siahame hlavne vtedy, keď nám chýbajú endorfíny z fyzického pohybu

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Kotlebovi extrémisti v parlamente: Rozpustiť a vypustiť

Aj keď sú Kotlebovci opatrnejší, nemôžu si pomôcť. Porušujú zákony a stranu treba rozpustiť.

KOŠICE KORZÁR

Poručík Ihnát žiada ministerstvo obrany o degradáciu

Rozdávanie vojenských frčiek sa rozhodol riešiť radikálne.

KULTÚRA

Má najhorší názov, aký kedy film mal. Môže napriek tomu získať Oscara?

Zhodnotili sme šance nominovaných filmov.


Už ste čítali?